FlashFloppy (Gotek) для Amiga

Відповісти
Аватар користувача
alk0v
Адміністратор
Повідомлень: 202
З нами з: 05 квітня 2023, 19:04
Дякував (ла): 80 разів
Подякували: 155 разів

FlashFloppy (Gotek) для Amiga

Повідомлення alk0v »

FlashFloppy це популярний проект альтернативної прошивки для не менш популярного емулятора дисковода Gotek з Алі.
Оригінальний Gotek базувався на контролері STM32F105RBT6, але пізніщі версії вироблялися вже на більш дешевому клоні від Artery, а ціна на них значно збільшилася (в 19-му році він коштував 13$ на Алі, зараз в середньому 25$, ще й на дешевому чипі Artery AT32F435RGT7).
Якось на гітхабі я натрапив на альтернативний проект GotekFlashFloppy на більш компактній друкованій платі, який до того ж дозволяв підєднання через зовнішній DB-23F конектор Amiga.
Нарешті, я дозбирав та перевірив цю версію Gotek.
20230416_172116.jpg
case_crop.jpg
Апаратна частина
Перелік компонентів з посиланнями на магазини в таблиці. Також він є в csv-файлі.
► Показати
Спочатку я пробував зібрати пристрій на Artery, бо побоювався, що з STM буде важко знайти оригінальний та не перемаркований контролер, але прошити його мені не вдалося.
На плату можна встановити або 3 тактові кнопки 6х6 мм або енкодер. Для перевірки зібрав на кнопках, але енкодер теж замовив, з ним зручніше. Також поки стоїть не той екран, що планується в подальшому, але в переліку компонентів наведені коректні посилання.
Gotek Amiga BOM.zip
Программування
Для программування контролера потрібний ST-Link та ST-Link Utility
На Windows 10 також може знадобитися Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 для x86
далі треба взяти файл flashfloppy-at415-st105-3.39.hex з архіва FlashFloppy (для версії 3.39) та прошити його в контролер


Підготовка USB Flash для Amiga
  • Відформатувати USB Flash в FAT-32. Нажаль, не всі флешки пристрій бачить, тому якщо не запрацювало, просто спробуйте іншу флешку, схоже, залежить від контролера.
  • Записати в корньову директорію файли HXCSDFE.CFG та AUTOBOOT.HFE з архіва FlashFloppy
  • Створити на флешці файл FF.cfg та записати в нього наступну строку для коніфгурації дісплею

    Код: Виділити все

    display-type = oled-128x64
  • Записати потрібні ADF образи дискет Amiga в будь-яку зручну структуру на флешці (сортувати по папках, по алфавіту або просто в корінь)
  • Загрузити Amiga. Треба звернути увагу, що при зовнішньому підключені пристрій буде роспізнаний Amiga як DF1, тобто беспосередньо з нього Amiga не грузиться. Я саме такий варіант для себе й вибрав, бо в моїй Amiga 600 стоїть загрузочна Compact Flash та оригінальний дисковод, який працює як DF0. Якщо ставити Gotek всередину Amiga на шлейф, то він буде DF0
  • Певні програми та демки вимагають саме загрузки з диска, це можна зробити перезавантаживши Amiga (Ctrl+Black Amiga Key+White Amiga Key) та затиснувши обидві кнопки миші під час заванатаження. Це дозволить вибрати DF1 як пристрій для запуску
  • Сконфігурувати потрібні образи дисків через FFManager. Для цього треба вказати, який ADF-файл якому слоту диска буде відповідати. (см. скріни).
  • Зберігти налаштування натиснувши F9, або F7 для збереження з ребутом. (Підказки можна подивитись по кнопці Help на клавіатурі Amiga)
► Показати
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Співзасновник Software & Computer Museum
Відповісти

Повернутись до “Amiga”