Ваш первый САМОСТОЯТЕЛЬНО собранный компьютер?

Цікаві спогади та історії з минулого

Сабж собственно :)

ZX-Spectrum клон
6
38%
Специалист
1
6%
Радио-86РК
1
6%
Орион-128
0
Немає голосів
IBM PC
6
38%
ДРУГОЙ ex-СССР
1
6%
ДРУГОЙ импорт
1
6%
 
Всього голосів: 16
Аватар користувача
ApostolCV
Повідомлень: 7
З нами з: 25 квітня 2023, 09:24
Звідки: Ukraine
Дякував (ла): 5 разів

Re: Ваш первый САМОСТОЯТЕЛЬНО собранный компьютер?

Повідомлення ApostolCV »

Таксь, сложно у вас тут...
Ведь если подумать то "лежачий" IBM 486 с DX2 на борту был куплен с экономии на завтраках и т.п. А не собран.
Dell optiplex GX240 ( а может GX260🤔) . Снова лежачий на 478 совете.... 845-й чипсет... Конфиг убожество, но по началу хватало. Хотя покупать такое в 2006-м это был полный факап (но бюджет говорил об обратном). За то развивает фантазию как можно всунуть невпихуемое.
И ставит квест по поиску максимального Pentium 4 на 400-й шине. В итоге 2.8 ГГц пень на 400-й шине нашел этот системному.)
А вот собранный системник , который должен был стать максимумом из минимум бюджета в 2014 стал аппарат с следующим конфигом.
Мать от MSI на H81 , но позволяющая в разгон .
8ГБ оперы.
GTX 750
Pentium G3258 Anniversary Edition (который был разогнан по множитель до 4.3 ГГц).
Вот такой первый, не ретро конфиг.🙀
Аватар користувача
semack
Адміністратор
Повідомлень: 36
З нами з: 03 квітня 2023, 09:41
Звідки: Кременчук
Дякував (ла): 123 рази
Подякували: 20 разів
Контактна інформація:

Re: Ваш первый САМОСТОЯТЕЛЬНО собранный компьютер?

Повідомлення semack »

Мій перший зібраний компʼютер був аматорским клоном ZX Spectrum краснодарський варіант. Варіант не найкращий для новачка, але поруч був батько, радіоаматор с великим досвідом. Плата мала більше 60-ти мікросхем. А ще вона цікава тим, що був роведений ВВ55 і інтерфейс розширення. Мікросхеми ПЗУ встановлювалися на одну панельку, як у класиці, а методом одна-на-одну.

Рік не памʼятаю, але це було коли я ще навчався в школі, десь у період 88-90 роки, мені було років 13-14. Паяв я довго, батько допомагав мені, пояснюючи, як це робити правильно.

Грошей на таке хобі було не багато, бо батько працював рядовим інженером. Мікросхеми він купляв поштучно на толоці у Харкові, куди періодично іздив щось купити або продати.

В процесі, я на платі таки нахомутав, впаяв одну з мікросхем ключем в інший бік, прийшлося випаювати. В процессі випаювання, тому що було жаль викусувати мікросхему, бо іншої не було, відірвав одну доріжку. Саме в той момент я познайомився з МГТФ ;)

Коли робота була закінчена, я отримав на екрані довгоочікуванй "матрац", але коли процесор було встановлено в панельку компʼютер не працював. Добре що були світлокопії осцилограм, а в батька можливість взяти на роботі осцилограф. Він допоміг відладити плату, та на жаль, я вже не памʼятаю, що там було не так.

Отака фіня, малята (с) Дід Панас
Востаннє редагувалось 04 травня 2023, 17:49 користувачем semack, всього редагувалось 1 раз.
nice guys finish last
Ekot
Повідомлень: 1
З нами з: 24 травня 2023, 14:32
Подякували: 3 рази

Re: Ваш первый САМОСТОЯТЕЛЬНО собранный компьютер?

Повідомлення Ekot »

Вітаю. Так в мене теж перший Спектрум клон був "Краснодар 48". Саму плату нам з батьком збирав його друг (Донецька область, я так розумію схід України це теріторія поширення цього клону). Блок живлення, клавіатуру та корпус робили вже самі, та я в процессі навчався паяти та щось робити руками. Так для першого Спектрум клону "Краснодар 48" не самий кращій але де хто каже що він дуже близький по таймінгам до орігіналу. Головна проблема цього клону розділене ОЗП. Тобто там були вісімь Ру5 та вісім Ру6. Я так розумію відео ОЗП окремо??? Але в майбутньому ця річ не дала розширити Краснодар 48 до 128кб. І весь розвиток цього клону вмене скінчився приладнанням до нього AY, що не дуже врятовувало тому що ігор підтримувавших AY на 48кб було обмаль. Я навіть не пм'ятаю їх, але точно пам'ятаю що шось було, бо я грав на Краснодарі48 з AY-еффектами. І от після цого фіаско з 128кб, друг який не зміг цього зробити, подарував мені чисту плату Ленінграда 2 і почав моє виховання. Під його наглядом я зібрав сам свій Ленінград 2 -128кб - AY - TR-DOS 3`5 FDD. І перша гра яка грузилася з діскети під 128к з AY була прекрасна :)) Robocop 2
Аватар користувача
Mak7ym
Повідомлень: 44
З нами з: 23 червня 2023, 20:06
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 21 раз

Re: Ваш первый САМОСТОЯТЕЛЬНО собранный компьютер?

Повідомлення Mak7ym »

Зібрав з нуля тільки в 2021 році арлекіна 128 і 64, проте з трушною клавою на герконах - скільки я з нею налюбився…

А так, десь в році 93му подарували Байт клон спека 48к.

В 96му батя десь нарив роботрон 1910, то я на ньому бейсік і паскаль гоняв з асмом і генераторами вірусів :)

Потім був КПІ і перший селерон 366 розігнаний до 413 з ріва тнт.

Далі вже пішов працювати та пересів на атлон+нвідія чіпсет. Пізніше вже пішли ноутбуки.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Відповісти

Повернутись до “Спогади та історії”