IPS екран до Atari Lynx II

Ігрові консолі та пристрої у всьому їх різноманітті
Відповісти
Аватар користувача
alk0v
Адміністратор
Повідомлень: 202
З нами з: 05 квітня 2023, 19:04
Дякував (ла): 80 разів
Подякували: 155 разів

IPS екран до Atari Lynx II

Повідомлення alk0v »

Все як завжди.
Є Lynx з вбитим екраном та бажанням щось з цим зробити. Оригінальні екрани все ще іноді трапляються на ebay за ціною близько 40$ але якість зображення вас не потішить. Тому на retrosix.co.uk було придбано комплект для встановлення IPS екрану. Зараз ціна 78 GBP, я платив 84. Купляв разом з флеш-картріджем від RetroHQ. Щоб зекономити на доставці відправив на адресу Meest в UK, звідти в Україну, а з України вже в Польщу. Вийшло дешевше :)
lynx_ips01.jpg
lynx_ips02.jpg
Що дивно, в описі до екрана є посилання на wiki, де мусила бути інструкція, але її там нема :)
Зате вона є дрібним текстом на самій платі.
В цілому все доволі просто і майже не потребує паяння. Всі фото будуть під спойлером
  • Видалити катушку L17 щоб відключити високовольтний інвертор.
  • Встановити екран в надрукований супорт, попередньо зняти захисну плівку, бо потім буде важче це зробити.
  • Поставити супорт в консоль, і підключити шлейф від екрана, закріпити це все саморізами, що йдуть у комплекті.
  • Поставити всі кнопки та пластик з мембраною та динаміком, підключити шлейф від цього модуля у відповідний роз'єм.
  • Підключити шлейф екрана та додатковий шлейф для кнопок у відповідні роз'єми основної плати Atari.
  • В принципі, на цьому етапі вже можна перевірити консоль.
  • Достатньо подати лише 5В на пружини батарейок на основній платі, + і - там підписані
  • На платі IPS mod треба перемкнути маленький перемикач Backlight always on в положення ON. Він знаходиться у нижньому лівому куті. Це потрібно, щоб перевірити екран без підключення регулятора яскравості.
  • Якщо все пройшло добре, але ви хочете регулювати яскравість, треба відпаяти два SMD резистори R46 та R47 і підпаяти два проводи від регулятора контасту у віповідні точки на платі IPS mod, перемкнувши перемикач Backlight always on в положення OFF.
  • На цьому в принципі все, можна все збирати до купи.
Додатково з плати можна вивести VGA. Для цього є відповідні контактні площадки на платі, але я цього не робив, бо не хотілося псувати корпус консолі, а якогось адекватного способу вивести ці сигнали я не вигадав.

Також є можливість зайти в меню налаштувань, затиснувши Left+A+B. Там можна налаштувати палітру кольорів, сканлайни і якийсь True Motion, але я не помітив різниці.

Та ж сама плата і екран можуть бути встановлені в першу версію Lynx, але там трішки інший пластиковий супорт і підключати все доведеться проводами а не шлейфом. Є також і перший Lynx з побитим екраном, то ж може колись зроблю і його.

Далі спойлер з фото до покрокової інструкції
► Показати
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Співзасновник Software & Computer Museum
Відповісти

Повернутись до “Приставки та інші ігрові пристрої”