Retro Chip Tester Pro

Ідеї, лайфхаки, поради, питання до експертів
Відповісти
Аватар користувача
alk0v
Адміністратор
Повідомлень: 202
З нами з: 05 квітня 2023, 19:04
Дякував (ла): 80 разів
Подякували: 155 разів

Retro Chip Tester Pro

Повідомлення alk0v »

Хочу трішки розповісти про сборку та використання цього тестеру

Загальна інформація

Офіційна сторінка англійською тут.

Замовити тестер можна також на сайті або написавши автору на пошту - Stephan Slabihoud .

Нажаль, він відправляє далеко не у всі країни. Наприклад, в Польщу напряму не відправляв. Станом на січень 2023 року пусті плати тестера та блока живлення коштували 30 евро. +7 евро була доставка по Німеччині та ще 3% комісія Paypal, тобто разом вийшло

The total for a blank PCB (incl. DC/DC board and socket) is 30+7 = 37 EUR + 3% PayPal Fees => 38,11 EUR.

За плату з встановленою та прошитою atmega 2560 автор просив 64 евро, але я вирішив купити за запаяти її сам.

Всі матеріали та інструкція також доступні на сайті автора, але він також виклав все на Dropbox

Апаратна частина

Плата допускає деякі варіації в компонентах, поділюся списком та посиланнями на компоненти, які я використовував.
► Показати
Деякі моменти:
  • Є декілька варіантів живлення плати, в залежності від них встановлюються певні додаткові компоненти. Я вибрав найпростіший з живленням через зовнішній розєм 5.5/2.1мм. При такому способі в першу чергу живлення подається на стабілізатор 7805, а звідти вже на перетворювач в 12В DD1718PA та інверсний стабілізатор 7905
  • MOSFET для керування живленням можна ставити або IRLML6402 в корпусі SOT-23, який в мене був, або IRF5305P в ТО-92, але не обидва разом!
  • Панельку ZIF-32 беріть універсальну під широкі та вузькі мікросхеми (довелось перепаювати)
complete.jpg
► Показати
Программування

Atmega 2560 не прошивається нормально популярним та дешевим usbASP, я пробував декілька програматорів, різний софт, фьюзи прошились, а основна програма - ні.

Тому мій комплект був таким (перевірено під Windows 10): Підключаємо програматор
Встановлюємо драйвер
Zadig.png
Спочатку прошиваємо фьюзи.

Код: Виділити все

L = 0xF7
H = 0xD7
E = 0xFF
Потім hex-файл самої прошивки
avrdudess.png
Інструкція та перелік компонентів англійською, а також HEX-файл прошивки в архіві.
Retro Chip Tester.zip

Використання

Тестування DRAM.
Тут все просто, вибираємо потрібний тип памяті та запускаємо тест. Автор пише, що іноді тест фейлиться та рекомендує підкинути паралельно живленню конденсатор 100 нФ. В останній версії плати є можливість підключати його безпосередньо з плати за допомогою джамперів, але цей режим я ще не тестував.
► Показати
Далі буде ...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Співзасновник Software & Computer Museum
Відповісти

Повернутись до “Лабораторія”