Було колись в Україні...

Цікаві спогади та історії з минулого
Відповісти
Аватар користувача
monoxrom
Повідомлень: 173
З нами з: 05 квітня 2023, 17:45
Звідки: Ivano-Frankivsk
Дякував (ла): 53 рази
Подякували: 119 разів

Було колись в Україні...

Повідомлення monoxrom »

Діло було десь у 2005-2006 роках. Тоді у наших краях інтернет ADSL вже був, але ще був дорогим як і класичний діал-ап. Найзручніше для мене, студента в той час, було ходити в місцевий укртелеком де було шість компютерів з доступом до інтернету, за гроші звичайно, але для студентів дешевше. Я не знаю яка лінія була виділена на ті 6 комп’ютерів (7 якщо враховувати комп’ютер оператора) але підозрюю що кілобайт 128-256 не більше. Інтернет тоді звичайно що був не такий як зараз, так що загалом вистачало. Комп’ютери там були якісь рівня пентіум 3 (селерон) з windows 98.

Уже в той час я любив качати, але качати було довго навіть на тому інтернеті. А другою проблемою був запис на флешку. Я вже точно не пам’ятаю скільки коштувала година інтернету, по студентському здається 1,4 грн чи 1,7 щось таке. Зате запис інформації на флешку – 7 грн. Велика сума, яку я не міг просто так собі дозволити за якусь дурничку, за ці гроші краще було сидіти кілька годин в інтернеті.
І все це підштовхнуло мене до експериментів :)
По перше у мене був безкоштовний сайт на ho.ua (фірма існує і досі) на тому сайті у мене був загружений мінімальний пакет корисних програм і перше це універсальний драйвер USB для Windows 98
Коли я сідав за комп’ютер я зразу заходив на свій сайт і качав УСБ драйвер флешки і встановлював у систему. Тепер залишалося лише непомітно для оператора зігнутися і засунути флешку ззаду системного блоку який стояв під столом.
Через це я ніколи не вибирав перші два комп’ютери які стояли в оператора на виду)))

Коли флешка засунута тоді все уже можна було писати на неї. Спершу у мене була флешка на 128 мб, але дуже скоро її стало не вистачати, тому наступна флешка була уже на 256 мб з вбудованим кард- рідером під звичайну SD картку. І також скоро у мене появилася карточка на 512 мб. На той час це був дуже пристойний об’єм.

А щоб справа йшла веселіше я на кожному комп’ютері організовував приховану папку на диску D, до якої давав мережевий доступ. Також на комп’ютери встановлював модифіковану мною програму-качалку Flashget де через програму Restorator були видалені різні ресурси через що програма ставала незрозумілою, без всіляких значків і надписах на кнопках. А також я переводив програму на китайську мову і забирав все що можна з інтерфейсу. Також через програму Restorator я міняв стандартну іконку Flashget на іконку від звуку системи Windows. Потім я забирав значок звуку у системі і лишав свою качалку (згортав). Хоч там у інтерфейсі все було покоцано, я вже на пам'ять знав де додавати чергу в закачку і все це качалося в приховану мережеву папку :) Для чого це було зроблено? Я забивав чергу на закачку і йшов геть. А коли хтось з наступних користувачів випадково і запускав «звук» системи то він там і так нічого не міг зрозуміти з того що робиться. Але це мало хто робив так як звукових пристроїв на тих комп’ютерах і так не було. Приховану папку в системі також ніхто не бачив.
На другий день я приходив, сідав або на той самий комп’ютер, або на інший, не важно. Вставляв флешку і заходив на мережеву папку по імені або айпі адресу (адреси всіх комп’ютерів я знав, вони були однакові) і переписував все що скачалося.
Так я економив і час і гроші)))

Але скоро інтернет технології ADSL подешевів тож був проведений додому. Інтернет «кафе» також розширилося і переїхало на друге місце де вже стояли комп’ютери з windows XP які вже не так легко піддавалися взлому як windows 98. Та епоха закінчилася…
Аватар користувача
monoxrom
Повідомлень: 173
З нами з: 05 квітня 2023, 17:45
Звідки: Ivano-Frankivsk
Дякував (ла): 53 рази
Подякували: 119 разів

Re: Було колись в Україні...

Повідомлення monoxrom »

І коли закінчувався оплачений наперед час, комп'ютер блокувався і на екрані висвічувався надпис, щось на зразок - заплатіть гроші в оператора і ще була якась анімація.

Я знайшов програму яка це робила, і захотів поміняти ту анімацію на щось своє.
Програма була стиснена пакером ехе файлів - UPX, я її розпакував і надіявся що та анімація буде доступним ресурсом через вище згаданий Restorator і я зможу її замінити.
Але виявилось що воно не ресурс.
Проте мені вдалося вручну, 16-ти ричним редактором знайти заголовок GIF файлу всередині програми. Потім я вже не пам'ятаю як, я вручну вичислив його розмір.
Тим же 16-ти бітним редактором вручну вписав свій гіф замість старого. А так як він був менший по розміру то решту я просто забив нулями.
І все успішно запрацювало. Замісь анімації, якогось логотипу, програма показувала чоловічка який б'ється головою об клавіатуру.
Далі файл був знову стиснений як і оригінал і записувався всюди замість оригіналу)))
Відповісти

Повернутись до “Спогади та історії”