Commodore 64 заміна Color RAM 2114.

Commodore VIC, PET, C64, C128 та інші 8-бітні компьютери Commodore

Модератор: alvis

Відповісти
val_dp
Повідомлень: 138
З нами з: 06 квітня 2023, 18:41
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 73 рази
Подякували: 186 разів

Commodore 64 заміна Color RAM 2114.

Повідомлення val_dp »

Під час пошуку проблем з артефактами на зображенні треба було виключити провину мікросхеми Color RAM TMM2114. Це статичне ОЗУ з організацією 1024 word in 4 bit. Знайти таку, обо її аналог швидко не вдалось. Невже не було для такої мікросхеми "вітчизнянного" аналогу? Пригадав, що в Пошук-2 також використовуються мікросхеми статичного ОЗУ. І дійсно, КР541РУ2 виявилась саме таким аналогом. Корпус мікросхеми дещо ширше, але, підігнувши ножки вона встановлюється в стандартну панельку. Нажаль, з моєї статистики, з десятка "нових" КР541РУ2, придбаних у різних продавців, справними виявились лише дві.
► Показати
P.S. Мікросхема виявилась не винною.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
TechnoPunk
Повідомлень: 1
З нами з: 06 листопада 2023, 02:46
Подякували: 3 рази

Re: Commodore 64 заміна Color RAM 2114.

Повідомлення TechnoPunk »

У мене в Комадорі були дуже схоже на проблеми з Color RAM, різнокольорові літери на стартовому екрані, та випавщі знакоміста у іграх, тестові програми виявляли проблеми з ColorRAM

Але, виявилось що подібні глюки можуть бути і іза проблем по живленню, мені Коммадор дістався без блоку живлення, і я пвдключив, 9 вольт перемінки від якогось трансформатору, що знайшов у себе, а 5 вольт від ЛБЖ, там виставив 5 вольт, і бували глюки з зображенням, думав що проблема з Color RAM (а в мене комодор з платою останніх версій, де окремо вже цих ОЗУ немає, а усе усередині відеопроца)

Випадково помітив, коли на ЛБЖ напруга не 5, а 5.1 , то працює норм, якщо хоча-би 4.9 , то уже по повній глючить.

і оссь згадав те, що він взагалі не с першої спроби в мене запряцював, був неконтакт у вимикачі живлення, ну я вирішив що там може щось с контактами у вимикачі, замірив напругу, а там приблизно 4.2-4.3 замість 5 вольт, ну спочатку підозра була на вимикач, а як виявилося, уся проблема була у китайскому проводі, яким я приєдкував блок живлення, я незнаю з чьо-го він зроблен, але від 5 вольт залишалося приблизно 4,2-4,3 при навантаженні приблизно 700 міліампер

ось може комусь знадобится, то що на власному досліді було, для тих кто використовує неоригінальні блоки живлення
Відповісти

Повернутись до “Commodore”